O mnie

Nazwym się Dorota i prywatnie jestem matką trójki dzieci 🙂

Ukończyłam studia wyższe z zakresu pedagogiki. Jestem instruktorem korektywy i kompensacji wad postawy, instruktorem hipoterapii i jazdy konnej oraz terapeutą zaburzeń integracji sensorycznej.

Pracuję z dziećmi w wieku szkolnym, przedszkolnym oraz z maluszkami od 2 roku życia. Prowadzę zajęcia terapeutyczne z hipoterapii, korekcji wad postawy  (w sali ćwiczeń bądź na koniu – w zależności od pogody i upodobań dzieci 🙂 ) oraz uczę jeździć konno. Zajmuję się diagnozą procesów przetwarzania sensorycznego, a także terapią zaburzeń  sensorycznych. Prowadzę również zajęcia w przedszkolu w Nadarzynie oraz gabinecie terapeutycznym w Książenicach.

Zajmuję się terapią skrzywień kręgosłupa, koślawością i szpotawością kolan, płaskostopiem, zaburzeniami regulacji napięcia mięśniowego, jak również terapią zaburzeń uwagi i koncentracji, koordynacji wzrokowo-ruchowej, zaburzeń zachowania (agresja i autoagresja, wybuchy emocji, wycofanie) oraz zaburzeniami neurologicznymi (autyzm, mpd, zaburzenia intelektualne).

Swoją przygodę z terapią rozpoczęłam w Warszawie pracując jako wolontariusz z dziećmi z porażeniem mózgowym. Od 9 lat (z uwagi na chorobę własnego dziecka) poszykuję łagodniejszych, a zarazem bardziej intensywnych i efektywnych form terapii opierających się na zabawie.